Jak można potwierdzić mutyzm wybiórczy?

Witam, Mój 5 letni synek prawdopodobnie jest dzieckiem z mutyzmem wybiórczym. Od czego powinnam zacząć aby potwierdzić diagnozę? Jak powinna wyglądać terapia? Co można zrobić w domu, w środowisku rodzinnym aby pomóc synkowi?

Diagnozę przeprowadza psycholog dziecięcy. Terapia powinna obejmować pomoc bezpośrednio samemu dziecku, najlepiej i indywidualnie i w małej grupie, a także wsparcie/konsultacje rodzinne, na których zastanowią się Państwo wspólnie ze specjalistą, jak najlepiej zajmować się synem na co dzień.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

Witam Panią,na to pytanie nikt szczegółowych odpowiedzi Pani nie udzieli. Żeby wyjaśnić wszelkie wątpliwości, należy udać się do psychologa dziecięcego, lekarza psychiatry lub/i w przyszłości także psychoterapeuty,który m.in.przez różnego typu techniki niewerbalne spróbuje do Pani dziecka dotrzeć i zachęcić także do komunikacji werbalnej.

Proszę także poszukać strony internetowe,poświęcone tematyce mutyzmu wybiórczego; można takie znaleźć; prowadzone przez specjalistów i ośrodki specjalizujące się w diagnozowaniu i terapii osób z mutyzmem wybiórczym. Pozdrawiam

Dzień dobry, powinna pani rozpocząć od profesjonalnej diagnozy u psychologa dzieci i młodzieży, dobrze aby psycholog był jednocześnie psychoterapeutą. Po kilku spotkaniach zaproponuje on dalsze kroki postępowania - spodziewam się, że terapia będzie dotyczyć pracy z synem ale również z państwem - rodzicami. Pozdrawiam.

Po pierwsze powinna Pani zabrać synka do psychologa dziecięcego, który go dokładnie zdiagnozuje. Praca zwykle polega na indywidualnych spotkaniach z dzieckiem, jak również z rodzicami. Psycholog poinstruuje Państwa jak pracować z dzieckiem w warunkach domowych.

Pozdrawiam serdecznie.