Jak nauczyć dziecko autystyczne korzystania z toalety?

Moja córka ma autyzm, ogolnie dobrze sie rozwija i ma dobre rokowania ale jest pewien duzy problem z ktorym nie potrafimy sobie poradzic i nikt nie wie jak nam pomoc, asia ma 4,5 roku jednak sika w majteczki i robi tez kupke, juz jakis czas sikała na nocnik ale znowu zaczeła sikac w majtki. Kiedy pytam jej czy chce siku lub probujemy ja posadzic na nocnik lub zaprowadzic do łazienki , placze, protestuje i zapiera sie a potem znou sie posika.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Próbować nadal ale dawać drobne nagrody najpierw za siadanie na nocniczku potem za siusianie, itd Nagroda mała: cukiereczek, rodzynek, kawałeczek czekoladki. Zmienić nocki na nowy bardziej atrakcyjny, kolorowy aby już od początku zmotywować i zainteresować nowiścią. Pokazywać obrazki z dziećmi na nocniczku, itp