Jak odchudzić męża ważącego 110 kg?

Witam serdecznie, moj maz ma 35 lat wazy 110 kg przy 180 cm wzrostu. Nie jest on przysłowiowym grubaskiem, ale obwód w pasie to ponad 100 cm. Jak mu pomoc? Wprowadzanie diety zazwyczaj kończyło sie fiaskiem. Jeśli chodzi o sport to bardzo lubi grać w piłkę, ale zaraz po zjada kolacje za dwóch. Bardzo sie o niego martwię. Musimy cos zmienić, ale nie wiem jak i od czego zacząć. Prosze o odpowiedz.

Dzień dobry. Pani mąż musi wyrażać chęci na podjęcie zmian w swoim życiu. Nie zmieni Pani jego nawyków żywieniowych bez jego zmiany nastawienia . Porady żywieniowe znajdują się na mojej stronie www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

Polecam wizytę u dietetyka, który w odpowiedni sposób porozmawia z mężem i przekona go że dieta wcale nie musi być męcząca, uciążliwa, kojarzyć się z przysłowiowym listkiem sałaty na obiad i być głodówką. W czasie swojej pracy spotkałam juz bardzo wielu ,,opornych na diety'' mężów którzy zostali przyprowadzeni na kuracje przez swoje żony i okazało się że dieta może być przyjemna a kilogramy zaczęły spadać bez większego wysiłku i poświęceń pacjenta. Wystarczy kilka zmian a mąż poczuje sie lepiej, zdrowiej, będzie miał więcej energii i sam zobaczy głębszy sens kuracji, zostanie zmotywowany do działania przez dietetyka oraz obserwowane efekty kuracji.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk