Jak odciąć się od byłego partnera?

Witam, rozstałamam się z partnerem po 4 latach bycia w związku. Psychicznie się znecal nade mną, kilka razy mnie uderzył i szarpala. To jest bardzo długa historia. Byłam z nim i tak za długi i zmusiła to wszystko. Nie daje mi odejść od siebie szangażuje mnie i gnebi. Co mam zrobić i jak odciac się od niego? Proszę o pomoc bo psychicznie nie wytrzymam

Szanowna Pani, dziękuję za wiadomość. Uzyskane od Pani informacje budzą niepokój, Pani sytuacja wydaje się być trudna. Sugerowałabym nawiązania kontaktu z najbliższym Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w celu uzyskania jak najszybszej i kompleksowej pomocy. Do tego czasu sugeruję korzystanie ze wsparcia i pomocy najbliższych Pani osób. Pozdrawiam