Jak uwolnić się od byłego partnera?

boje sie mojego bylego partnera ktory mnie przesladuje pisze raz dobrze raz zle stoi pod drzwiami slucha sledzi podszywa sie pode mnie nie mam sily pomocy

Warto także zapewnić sobie wsparcie bliskich i przyjaciół (nie tylko psychologiczne, ale w razie potrzeby także realne). Dodatkowo zachęcam do spotkania z psychologiem- specjalista pomoże nauczyć się jasno stawiać granice, stawać we własnej obronie, adekwatnie reagować na przemoc czy presję, udzieli wsparcia, psychoedukacji, a w razie potrzeby będzie możliwe rozpoczęcie procesu psychoterapii.

Witam, jeżeli partner Panią prześladuje, nęka, czuje się Pani zagrożona, może Pani zgłosić sprawę na Policję. Jest to Stalking (http://zwierciadlo.pl/psychologia/portret-stalkera), przestępstwo to jest ścigane na wniosek pokrzywdzonego. Proponuję skorzystać z pomocy Ośrodka interwencji Kryzysowej, uzyska Pani wsparcie psychologiczne, oraz bezpłatne poradnictwo prawne. Uzyska Pani informacje jakie ma środki i możliwości interwencji. Proszę nie zwlekać, być w kontakcie, pozdrawiam serdecznie.
Link do środka: https://www.pow.dzierzoniow.pl/dla-mieszkanca/pomoc-spoleczna/punkt-interwencji-kryzysowej