Jak opanować częste zdenerwowanie?

Witam! Mam na imię Monika, mam lat 21. Mój problem jest taki, że gdy byłam mała miałam zapalenie opon mózgowych i lekarz powiedział moim rodzicom, że jestem zdrowa, ale pozostała mi jedna wada, że będę się często denerwować z byle jakiego powodu:/ Chciałam wiedzieć, czy to może być prawda? Bo powiem szczerze, że przez to mam problemy osobiste z chłopakiem. Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Następstwem infekcji i procesów zapalnych obejmujących ośrodkowy układ nerwowy może być zmienność nastrojów drażliwość. Tego typu objawy występują jednak we wszystkich sferach i relacjach z innymi ludźmi (nie tylko z chłopakiem).
Zaburzenia emocjonalne można skutecznie leczyć - w zależności od ich przyczyny i charakteru, pomóc mogą leki lub psychoterapia. Proponuję, abyś zasięgnęła w tej sprawie porady specjalisty psychiatry.

Z pozdrowieniami