Jak pokonać braki żelaza w organizmie?

Od jakiegos czasu dokuczały mi zawroty głowy, osłabienie ,senność, wypadanie włosów - zrobilam badania i okazało sie ze mam braki żelaza w organiźmie ( wynik 18). Po jakim czasie od stosowania leku Sorbifer Durules przestaną mi dokuczać kołotanie serca,miekkość w nogach i zawroty głowy?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Leczenie objawowej niedokrwistości z niedoboru żelaza zazwyczaj trwa od 3 do 6 miesięcy. W tym czasie należy okresowo wykonywać morfologię krwi, aby sprawdzić czy leczenie przynosi oczekiwany skutek.
Warto pamiętać, że witamina C ułatwia wchłanianie żelaza z przewodu pokarmowego - warto więc tabletkę popić wodą z cytryną.