Jak pomóc bliskiej osobie z paranoją?

Jak namówić bliską osobę z objawami paranoji przesladowcza do wizyty u lekarza.Jak pomóc i rozmawiać z taka osoba?Proszę o pomoc.

Jeśli osoba chora zagraża swojemu zdrowiu i życiu lub też czyjemuś zdrowiu, życiu lub mieniu, można skorzystać także z pomocy instytucji takich jak policja czy pogotowie, które w podobnej sytuacji mogą podjąć decyzję o leczeniu wbrew woli. Choć w pewnych okolicznościach może się to wydawać działaniem "drastycznym", to jednak często zdecydowane działanie w takich sytuacjach może znacząco ułatwić wyzdrowienie pacjentowi, a także daje szanse na zmniejszenie potencjalnych negatywnych konsekwencji wynikających z chorobowych zachowań.