Jak pomóc chłopakowi, który wpadł w depresję i zerwał?

Jak pomóc chłopakowi, który wpadł w depresję? Zerwał ze mną mówiąc że nie jest dla mnie odpowiedni i wolałby być sam. Chcę mu pomóc ale nie wiem czy powinnam walczyć? Pisać? Ineresować się? Czy tylko go to zdenerwuje...

Depresja to poważne i coraz częściej występujące zaburzenie. To często wielki ciężar i cierpienie. Jednakże nie wszystko co nas spotyka możemy nazwać depresją. Nie wiem, czy pani były chłopak ma depresję, gdyż za mało pani o tym pisze. Jeśli jednak by tak było, potrzebna jest pomoc specjalisty, psychoterapeuty a w cięższych przypadkach pomoc psychiatry. Rozumiem, że chłopak dalej jest pani bliski i chciałaby pani być przy nim i wspierać go. Nie pisze pani, czy rozmawialiście o powodach rozstania, czy też była to decyzja partnera, którą pani powiedział nic nie wyjaśniając. Taka rozmowa wiele by pani wyjaśniła i wówczas sama mogłaby pani odpowiedzieć sobie, czy chce mu pomagać, czy chce o niego walczyć, czy chce się kontaktować i interesować dalej co u niego. Proszę sprawdzić, co pani czuje w związku z tą sytuacją, czego pani potrzebuje, a może wtedy zdecyduje pani, czy chce dalej pomagać byłemu chłopakowi. Pani i pani uczucia też są ważne, a z pani listu widać, że tylko pani były chłopak i jego samopoczucie są dla pani istotne. W relacji zawsze potrzebna jest równowaga. Pozdrawiam i życzę wiele dobrego

Witaj, czy chłopak miał depresję zdiagnozowaną? bo jeśli tak, to ewentualna pomoc w postaci Twojego dalszego zainteresowania nie musiałaby być złym pomysłem. Jeśli jednak takiego potwierdzenia nie masz to może warto dać sobie i jemu trochę czasu i przestrzeni, nie nalegać i zająć się "ulepszaniem" własnego życia? Pozdrawiam, Monika