Jak pomóc córce, która próbuje się odchudzać?

Witam pisze w sprawie córki . Ma ona 15 lat mierzy 168 cm a waga jej wynosi 73 kg odchudzała się sporo razy lecz nieskutecznie , a to podjadała , a to brak mobilizacji , jej słabość to to , że je , podjada. Hmm Wcina obiad , doje jeszcze kanapkę i zje jeszcze coś słodkiego. Ma grupę krwi 0 robione badania , jest zdrowa. Czy moglibyście państwo pomóc mi z moją ,,papuśną,, ?

Witam. Najlepiej jeśli uda się Pani z córką do specjalisty- dietetyka, który ustali dietę uwzględniając jej indywidualne zapotrzebowanie. W tym wieku niedobory w diecie mogą mieć niekorzystny wpływ na rozwój młodego organizmu. Po drugie kontrola ze strony dietetyka, będzie dla córki mobilizująca i łatwiej będzie jej zmotywować się do przestrzegania wyznaczonych zaleceń dietetycznych. Dzięki odpowiednio przeprowadzonej redukcji unikniecie Państwo niechcianego efektu jojo po zakończonym odchudzaniu.