Jak pomóc córce z zaburzeniami odżywiania?

Witam, proszę pomóżcie mi, co mam robić?. Zauważyłam u mojej córki problemy z odżywaniem, niestety dosyć późno. Zmusiłam ją do zważenia się. Obecnie waży 40kg przy 173 wzrostu, ma 16 lat. Nadal twierdzi że jest gruba mimo że wygląda bardzo chudo. Nie ma od kilku miesięcy miesiączki, obecnie je po 500kalorii dziennie. Co powinnam zrobić?

Należy koniecznie podjąć kontakt w lekarzem psychiatrą, a także leczenie w specjalistycznym ośrodku zajmującym się terapią zaburzeń odżywiania. W tej sytuacji pomoc lekarza, psychologa i psychoterapeuty jest niezbędna. Anoreksja jest chorobą zagrażającą zdrowiu i życiu, dlatego należy działać.

Witam serdecznie,

proszę skontaktować się z psychologiem i psychoterapeutą. Anoreksja jest chorobą o podłożu psychologicznym, wszystko "siedzi" w głowie. Być może lekarz zdecyduje iż córkę należy położyć do szpitala lub poddać terapii grupowej. Proszę działać jak najszybciej, ponieważ im dłużej trwa choroba tym trudniej z niej wyjść.
W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk