Jak pomóc osobie zażywającej narkotyki?

Witam.Nie jestem osobą która przekreśla ludzi.Ja lubię ludziom pomagać i teraz ja potrzebuje porady.Mój znajomy przesiedział tak ok. 9 lat w Zakładzie Karnym.Wyszedł i popadł w narkotyki.Jest osobą uzależnioną.Staram mu się pomóc żeby normalnie żył.Jednak on twierdzi inaczej.Robi mi sceny w których wyzywa mnie,są samookaleczenie i tak twierdzi że pokaże mi że zależy mu na mojej osobie.Detoks,psycholog odpada.Co powinnam w takiej sytuacji zrobić? Gdzie udać się po pomoc?Obwinia mnie o wszystko.

Dzień Dobry Pani,

Pani Znajomy jest dorosły i to on dokonuje swoich wyborów, kreując swoje życie.

Pani już jest już pomocną, oferując swoją uwagę i zainteresowane.
Proszę skonsultować się z Monarem, celem uzyskania porady i potrzebnej pomocy.

Jednak mocno zwracam się do Pani, żeby zadbała Pani o samą siebie i dała tyle, ile może Pani dać...
Nie więcej...

Z przesłaniem zadbania o siebie,
Irena Mielnik-Madej

W tej sytuacji podjecie stałego leczenia jest nieuniknione, jeśli zmiana miałaby być skuteczna i trwała. Jeśli znajomy nie chce podjąć leczenia, to warto przemyśleć, czy ma motywację do pracy nad sobą i zmiany? Czy raczej to Pani bardziej zależy, żeby on sobie poradził w życiu itp? Czasem nie da się pomóc komuś, kto tego nie chce lub nie jest na to gotowy. Wówczas jedynym wyjściem jest stawianie granic i jasna komunikacja dotycząca konieczności podjęcia pracy nad sobą i leczenia.

Witam, proszę skorzystać z pomocy ośrodka zajmującego się leczeniem uzależnień. Jeżeli osoba uzależniona nie ma motywacji do zerwania z nałogiem, ma inny sposób postrzegania życia, nie widzi potrzeby zmiany, trudno jest pomóc w takiej sytuacji. Warto skorzystać z pomocy specjalistycznej. Pozdrawiam serdecznie