Jak pomóc partnerce w zdrowym trybie odżywiania?

Dzien dobry mam pytanie z w sprawie zwiazku pokochalem kobiete ktora miala troche nadwagi ale nabiera dalej bo zle sie odzywia i jest uparta nie chce zdrowiej cos zmienic ograniczyc. Nie wiem co robic czy przez to mam zakonczyc zwiazek bo naprawde nie wiem co juz moge zrobic tylko chpisy slodkie kola tluste jedzenie, prosze o pomoc.

Witam Pana,

Proponuję zachęcić partnerkę do wizyty u dietetyka. Zaproponuje Pan niezobowiązująca konsultację dietetyczną - tak na próbę:) Mogą Państwo przyjśc nawet razem - razem łatwiej. Może osoba trzecia i z profesjonalnym podejściem przekona partnerkę do zdrowego stylu życia.
Jeżeli byłby Pan zainteresowany zachęcam do kontaktu:
joanna.wasiluk@o2.pl lub 506225670

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam,

Należałoby się zastanowić skąd niechęć partnerki do zdrowego trybu żywienia (czy kieruje nią wygoda w przygotowywaniu posiłków, niechęć do zdrowych produktów czy może złe nawyki żywieniowe, które zostały wypracowane już w dzieciństwie).
Może przygotowałby Pan dla partnerki posiłek, który jest jednocześnie smaczny i zdrowy lub zaproponował wspólne przygotowywanie posiłków - istnieje mnóstwo zdrowych odpowiedników szybkich dań. Warto przekonać partnerkę, że zdrowa kuchnia może być także szybka i smaczna. Zmiany nie muszą być bardzo radykalne, mogą następować małymi kroczkami - będzie łatwiej przystosować się do zmian. Jeżeli to nie pomoże warto udać się z partnerką na wizytę do specjalisty.
Proszę również nie zapominać o aktywnym spędzaniu wolnego czasu - wspólne wycieczki rowerowe, spacery.

Trzymam kciuki i pozdrawiam

Witam!

Zachęcam do skonsultowania partnerki z psychodietetykiem. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska