Pomysły na smaczne i zdrowe obiady a odchudzanie

Mam niecałe 160 cm wzrostu. Waze 54 kg. Staram sie odzywiac zdrowo, 5 posiłków dziennie, warzywa, owoce. brakuje mi pomysłów na obiady, co mogę ugotować, aby było zarówno zdrowe jak i smaczne? Poza tym jestem strasznym łasuchem i lubie jeść słodycze. Czy jeśli całkowicie z nich zrezygnuje to jest szansa, że schudne, chociaz te 4 kg??

Witam,
masa ciała jaka została podana dla wzrostu 160cm (nawet nie całe) jest jak najbardziej prawidłowa ponieważ BMI mieści się w granicach normy 19-25. Z opisu wynika, że zachowane są podstawowe zasady zdrowego odżywiania jednak spożywane są nadal słodycze. Zdecydowanie jest to produkt, który nie sprzyja obniżaniu masy ciała i rezygnacja z niego będzie jak najbardziej na plus pod kątem osiągnięcia założonego celu. Dobrym sposobem jest również przygotowywanie sobie smacznych przekąsek bez cukru a pomimo tego słodkich. Na wielu portalach ze zdrowymi przepisami wegetariańskimi lub wegańskimi można znaleźć takie przepisy.
Co do obiadów propozycji jest wiele:
-ryba duszona w folii z cytryną i ziołami, kasza jaglana, surówka
- kotlety z cieciorki, surówka, ryż brązowy
- makaron razowy z duszonymi warzywami [cukinia, cebula, pomidor]
- kaszotto z kaszy gryczanej i grzybów z natką pietruszki
-razowe naleśniki ze szpinakiem i jogurtem naturalnym
i wiele innych.
Warto czasem porozmawiać z znajomymi o ciekawych przepisach, poszukać w internecie inspiracji.

pozdrawiam
Magdalena Kubik

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska