Jak pomóc partnerowi odzyskać dobre samopoczucie psychiczne?

Mój partner ma poważne problemy psychiczne. Z tego co wiem ma zdiagnozowaną depresję, zaburzenia osobowości i ataki paniki. Bierze na co dzień cztery rodzaje leków, przy czym mówi, że niewiele one dają. Jest to osoba, która posiada niski poziom empatii, za to jest bardzo agresywny, kiedy coś idzie nie po jego myśli. Błahe stwierdzenie, żart czy pytanie potrafi doprowadzić go do ataku furii, przejawiającej się w krzyku, przekleństwach, robieniu fizycznej krzywdy samemu sobie (raz złamał sobie rękę uderzając w twardy stołek, innym razem uderzył w głowę), a także obwinianiu o wszystko innych ludzi i przede wszystkim mnie. Nie wiem już co robić, ta sytuacja spowodowała, że pogorszyło się moje zdrowie, a przebywając z nim czuję ciągły lęk. Co możemy zrobić, aby poprawić jego funkcjonowanie? Dodam, że przeszedł psychoterapię grupową, ale niewiele mu ona dała.

Dzień dobry,
to co może Pani zrobić (i na co ma Pani realny wpływ) to zadbać o siebie. Polecałabym poszukać pomocy dla siebie. Z opisu wynika, że sytuacja jest bardzo trudna i obciążająca.
Pozdrawiam serdecznie
M.S.