Jak pomóc sobie z problemem bezsenności?

Dzień dobry, moim problemem jest bezsenność. Spać kładę się zazwyczaj późno, ok. 24 00 lub po. Czy w związku z tym nie nabędę czegoś takiego jak Zespół Opóżnionej Fazy Snu i co to jest, bo coś słyszałem ale nie wiem. Ja nie mam raczej problemu wstawać o 7 00 lub przed więć to chyba mi nie grozi, slyszałem też że na to się podobno choruje przez właśnie późne chodzenie spać, czy to prawda. A co do mojej bezsenności to problem polega na tym że ja mam kłopot z zaśnięciem i płytkim snem. Dziękuję

Witam
taka dolegliwość może wynikać z przestawienia zegara biologicznego na skutek np.aktywności skoncentrowanej na wirtualnych kontaktach z otoczeniem i braku tych kontaktów w realnym świecie/pozostawanie bez pracy,bez obowiązków dziennych/.Problemem jest zatem niespożytkowana potrzeba udziału w społecznym funkcjonowaniu.Może powinien Pan przeanalizować poziom satysfakcji w tej dziedzinie i porozmawiać własnie o nim?
Prosze napisać więcej.

Witam Pana. Rzeczywiście późna pora, kiedy kładzie się Pan spać może odpowiadać za to, że naturalny rytm snu i czuwania zostaje rozregulowany (może o tym świadczyć kłopot z zaśnięciem i płytki sen). Sen to bardzo ważna faza naszego cyklu życiowego. Nie tylko służy on do regeneracji dla organizmu po aktywności, ale też nasz mózg i układ nerwowy potrzebują tej fazy do przetworzenia informacji nabytych w różnych sytuacjach. Może Pan spróbować czy wcześniejsza pora na sen coś zmieni w jego jakości. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/