Jak pomóc sobie ze stanami lękowymi przy Hashimoto?

Dzień dobry. Od lat lecze się na stany lękowe, od dłuższego czasu biorę leki w kierunku hasimoto. Mój problem polega na nocnym objadaniu się zwłaszcza słodyczami, Nie przesypiam nocy bo na pół śpiąco obrzeram się. W dzień natomiast wogóle. Jestem osobą szczupłą, ale mam wrażenie, że rośnie mi brzuch i wokoło. Kolejny problem jest taki, że ciągle jestem zmęczona, bez energii, ospała(nie biorę leków psychotr) szybko się kładę bo o 18 jestem już padnięta. Prace mam tylko na rano,lekką bez stresu,

Problem może być spowodowany wieloma czynnikami, ale do głównych można zaliczyć: nieprawidłową glikemię która przyczynia się do niepochamowanych zachcianek na słodkie produkty. Ich spożycie powoduje szybki wzrost stężenia glukozy we krwi który chwilowo powoduje pobudzenie i niemożność zaśnięcia. Również nieprawidłowe stężenie kortyzolu we krwi, może mieć wpływ na Pani trudności ze spaniem w nocy. Oby dwa odchylenia często występują w chorobie Hashimoto. Sugerowałabym dokładną morfologię, która pomogłaby w analizie Pani przypadku. Następnym krokiem byłaby indywidualna dietoterapia, która przyczyniłaby się do poprawy Pani stanu zdrowia.

Witam
Opisane objawy mają kompulsywne charakter i mają związek z emocjami i stresem; Jest to tzw połykanie emocji , które jest skutkiem nierozwiązanych wewnętrznych problemów emocjonalnych ,a które próbuje się rozwiązać sięgając po jedzenie, szczególnie słodycze, co tylko nakręca spiralę objadania się. Po spożyciu słodyczy poprawia się nastrój z powodu serotoniny, która się wydziela i w ten sposób zamiast 'przepracować' emocje są ona "połykane' i tworzy się błędne koło oraz spirala uzależnienia....a w konsekwencji obniżenie energii , ociężałość i brak aktywności...co wynika z nadmiaru cukru.. Proponuję zgłosić się na psychoterapię do doświadczonego terapeuty , aby uwolnić się z przymusu objadania się, nauczyć się technik oddechowych oraz skorzystać z konsultacji dietetyka.
Pozdrawiam
Anna Szyda