Zbyt duże ilości spożywanego jedzenia

Witam. Od 2 miesięcy przebywam zagranicą moim problem największym jest obżarstwo . Objadam się słódyczami jak tylko mogę. Wcześniej nie miałam chęci do słodyczy ponieważ byłam na diecie i wszystko było ok ale jak tu przyjechałam to się zmieniło. Czy mogę przeżywać te nowe dorosłe życie? Jeżeli zjem słodyczę od razu myślę o zwymiotowaniu czy to normalne ?. Dodam że mam 19 lat

Proszę zwrócić się na konsultację do psychoterapeuty. Pani objawy mogą być spowodowane lękiem, który wiąże się ze zmianą w życiu-wyjazdem zagranicznym. Zarówno jedzenie, jak i myśl o zwróceniu pokarmu mogą świadczyć o tym, że jest w Pani dużo emocji, których nie może Pani w sobie uporządkować i uspokoić. Przydałby się ktoś, kto Pani w tym pomoże. Proszę nie zwlekać.
Pozdrawiam,
M. S-W.

Pani problem może ujawniać lęk/stres, który jest przez Panią zajadany. Nie jest naturalnym to, że ma Pani napady jedzenia, po których chce Pani wymiotować. Myślę,że może być Pani potrzebna konsultacja psychologiczna, która pomoże się Pani zaaklimatyzować w nowym miejscu z dala od rodzimego kraju. Jeżeli na miejscu nie może podjąć Pani wizyty z psychologiem, istnieje możliwość konsultacji online poprzez Skype (jeżeli jest Pani zainteresowana taką formą, zapraszam do kontaktu: psycholog@gardensport.pl). Pozdrawiam.

Witam,
prawdopodobnie Pani napadowe objadanie się słodyczami, spowodowane jest zmianą miejsca zamieszkania i stresem jaki ta sytuacja w Pani wywołuje.
Objadanie jest jedynie "odpowiedzią" na problem właściwy dlatego zachęcam do wizyty u psychologa.
Podczas terapii nauczy się Pani jak stosować "proaktywne techniki rozwiązywania problemów" w celu radzenia sobie ze zdarzeniami, które mogą wywoływać zmiany w Pani sposobie odżywiania się.

pozdrawiam serdecznie
Aneta Kaluba
http://www.zmianamyslenia.pl