Jak pomóc synowi, którego zostawiła dziewczyna?

Co poradzić synowi który bardzo cierpi bo jego dziewczyna po 7 latach związku odeszła do innego, a on cały czas twierdzi , że niczego nie rozumie. Cierpi i boję się , że jest o krok od depresji.

Dzień dobry!

Rozstanie, opuszczenie jest doświadczeniem, z którym musi zmierzyć się w życiu każdy dorosły człowiek. Mimo początkowego szoku, czasami bardzo ostrych objawów, silnej reakcji, większość z nas z czasem radzi sobie coraz lepiej i z sukcesem przechodzi proces żałoby po byłym partnerze.
Jeśli jednak, jako rodzice, mają Państwo obawy co do reakcji syna i jego radzeniem sobie z rozstanie, zachęcam do rozmowy i zasugerowania możliwości wsparcia i pomocy psychologicznej - psychoterapii.

Pozdrawiam!