Jak poprawić wygląd figury?

Mam na imię Sylwia, mam 15 lat, ważę 58. W poniedziałek mam SKS z basenu około 2 godziny. Od wtorku do piątku mam treningi lekkoatletyki, które trwają 1 godz. Ostatnio zaniedbałam treningi. Nigdy nie próbowałam się odchudzać. W mojej rodzinie wszyscy są szczupli. Ostatnio jadłam trochę za dużo słodyczy, ale skończę z tym. Planuję co jakieś 2 tyg. przez 1 dzień pić samą wodę, przeczyścić się. W 1 klasie gimnazjum byłam bardzo szczupła, ważyłam ok. 48 kg. przy wzroście chyba 162. W 2 klasie trochę przytyłam w biodrach i na brzuchu. Cały czas mnie to dręczy. Najbardziej chcę schudnąć z brzucha i ud. Cały czas wydaję mi się, że jestem trochę za gruba, niby wskaźnik BMI jest akurat, to i tak nie jestem z mojej figury zadowolona. Co mam zrobić?

Witam,

Powinnaś zaakceptować swój wygląd i nie odchudzać się. Twoja masa ciała jest prawidłowa, a fakt, że powiększyłyby Ci się biodra świadczy o dojrzewaniu. Nabierasz kobiecych kształtów i powinnaś się z tego cieszyć. Jesteś aktywna fizycznie, dzięki czemu nie powinnaś mieć w przyszłości problemów z nadwagą.

Staraj się w dalszym ciągu regularnie uprawia sport, a także dołączyć do tego zdrowe nawyki żywieniowe. Przeczytasz o nich w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia

Pozdrawiam.