Jak poradzić sobie z natrętnymi myślami?

Witam mam natretne mysli przez ktore nie moge normalnie funkcjonowac boje sie...lecze sie mam spotkania psychoterapie I nic nie pomaga jak mozna samemu pokonac te natretne mysli bo to tak meczy a ja mam rodzine...prosze o pomoc I wsparcie

Jeśli jest Pani w procesie psychoterapii, warto brak poprawy, jego możliwe przyczyny i sposoby poradzenia sobie z kryzysem omówić ze swoim terapeutą. Zachęcam także do dalszej intensywnej i zaangażowanej pracy nad sobą. Zmiana często wymaga czasu i aktywności, warto wykazać się zatem cierpliwością. Dodatkowo można skorzystać z pomocy lekarza psychiatry, który w razie potrzeby wesprze farmakoterapią.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za zaufanie :)

Mam mało danych..., nie napisała Pani, w jakim paradygmacie i jak długo? psychoterapia, o której Pani zasygnalizowała.

W zdiagnozowanym OCD (zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne)
efektywną formą terapii, jest psychoterapia, w paradygmacie poznawczo-behawioralnym, do której rozważenia Panią zachęcam.
Jest to proces terapeutyczny, wymagający czasu, cierpliwości, zaangażowania oraz aktywnej współpracy z Terapeutą.

Z przesłaniem dla Pani powodzenia i radości!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605