Jak poradzić sobie z niskim poczuciem własnej wartości?

Witam. Mam 28 lat i ogromny problem z niskim poczuciem własnej wartości. Czuję się gorsza od innych i zupełnie bezwartościowa. Zawsze za głupia, za brzydka, za nudna by być wartą czyjejś uwagi. Niedostatecznie dobra w pracy i relacjach prywatnych. Przez to wycofuję się z życia, spędzam dni w domu na płaczu. Uprzedzając odpowiedzi - chodziłam na psychoterapię na NFZ, jednak terminy były zabójcze (w teorii miałam chodzić co tydzień, w praktyce - raz na 1/2 miesiące). Jak sobie inaczej pomóc? Już mam dość takiego życia, boję się, że w końcu przyjaciele się ode mnie odsuną (ile można słuchać narzekań i płaczów).

Dzień dobry. na pewno warto wrócić na psychoterapię. poszukać miejsc specjalizujących się w niej i poczekać na wolny termin. Niestety realia terapii na NFZ są jakie są. Może Pani poszukać terapii w innych punktach oferujących nieodpłatna pomoc. Samodzielnie będzie Pani bardzo trudno wzmocnić samoocenę.
serdecznie pozdrawiam

http://psychoterapia-krakow.net/