Jak poradzić sobie z przeszłością w kontaktach z rodziną dziewczyny?

dzien dobry mam wyrok za przemoc w rodzinie do mojej bylej dziewczyny rodzinna jest dla mnie najwarzniejsza i zle sie z tym czuje co ludzie moga omnie pomyslec prosze o pomoc

Dzień dobry. Wyrok oznacza, że poniósł Pan konsekwencje prawne. Tak jest skonstruowany nasz system, że przewidziane w kodeksie konsekwencje dotyczą stanu prawnego. To, o czym Pan pisze, dotyczy raczej konsekwencji moralnych. I tutaj najwięcej zależy od Pana. Czy stanowi Pan obecnie zagrożenie dla swoich bliskich? Jeśli nie, warto spojrzeć w przyszłość z optymizmem. Jeżeli jednak uważa Pan, że trudności z przeszłości mogą spowodować czyjąś lub Pana krzywdę aktualnie lub przyszłości, warto zająć się tym jak najszybciej. Proszę podjąć terapię. Warto dać sobie gwarancję dobrego funkcjonowania i poczucie bezpieczeństwa najbliższym. Powodzenia.