Jak poradzić sobie z taką nadmierną empatią?

Witam. Mam Wysoko rozwinieta empatie. Męczące jest przejmowanie emocji innych osób zwłaszcza gdy nie potrafię odróżnić kiedy te emocje są moja a kiedy innej osoby, jak przestać przejmować czyjes emocje, jak tak bardzo nie wczuwać się w to co czuje inna osoba?

Szanowna Pani,

Dużą pomocą dla Pani może być rozmowa z psychologiem lub psychoterapeutą. W Pani wieku rozwija się jeszcze dojrzałość emocjonalna, społeczna, osobowość i tożsamość. To cenne, że dokonuje Pani autorefleksji czy autoanalizy. Jeśli otacza się Pani osobami potrzebującymi pomocy, może Pani być zwyczajnie obciążona problemami innych.

Życzę dużo dobrego.