Co może oznaczać moje zachowanie?

Czy istnieje jakieś zaburzenie które powoduje przejmowanie cudzych osobowości? "Z jakim przystajesz takim się stajesz." Niestety w stosunku do mnie tak się dzieje naprawdę. Po jakimś czasie spędzania czasu z daną osobą lub samą rozmową, przejmuję jej zachowania i zdania. Mówię jak dana osoba i się zachowuje jak ona. Nie zauważyłam tego zbytnio więc nie robiłam tego świadomie. Wiem, że jestem bardzo empatyczną osobą ale do hiper empatii to nie należy z tego co wyczytałam. Co jest ze mną nie tak?

Witam Panią,

dziękuję, że Pani wybrała ABC Zdrowie.

Z Pani wypowiedzi wynika, że Pani wiedza na swój temat polega na wiadomościach internetowych, one są bardzo złudne i bardzo często szkodliwe. 22 lata to młodość i proszę się skupić na radości życia. Warto skontaktować się też z psychoterapeutą, który pomoże Pani wyjść z sytuacji, w które Pani wpada będąc z kimś w relacji, nawet krótkotrwałej. Psychoterapeuta też pomoże Pani ukierunkować inaczej Pani myślenie. Warto też samej znaleźć ciekawe zainteresowania, które odciągną Panią od internetu a także naśladowania innych. Na pewno jest Pani piękną i młodą osobą o szerokich zainteresowaniach. Trzeba poszukać w sobie czegoś, co Panią zainteresuje- czytanie, pisanie, ruch lub inne aktywności i na tym się skupiać. Cieszyć się życiem. Warto też swoje zachowania i emocje zmieniać na pozytywne a głównie kochać i akceptować siebie. Pozdrawiam serdecznie.