Jak poradzić sobie ze śmiercią byłego partnera?

Po czasie zakonczenia sie zwiazku trwajacego rok przesladuja mnie wyrzuty sumienia ,poczucie winy i uczucie bezsilnosci i nie wiem jak sobie z tym poradzic . Zwiazek zostal zakonczony przeze mnie.Powodem tej decyzji byl fakt ze moj chlopak zazywal i zazywa nadal twarde narkotyki. Bedac z nim dosc krotko mialam nadzieje na tego zmiane .Oddawalam cala siebie i okazywalam ogromne wsparcie .Myslalam ze to wystarczy . Z czasem okazalo sie ze moje starania szly na darmo. Nic sie nie zmienilo.Odeszlam. Od tej pory co noc nachodza mnie zwiazane z ta sytuacja straszne sny . tj.Smierc bylego chlopaka przez przedawkowanie.Dniami obwiniam sie ze nie umialam pomoc .Czuje sie winna czuje ze moglam temu zaradzic ale nie wiedzialam jak.Na dzien dzisiejszy jestem z kim innym i staram sie odnalezc w tym wszystkim ale to nienjest latwe. Z owym chlopakiem nie mam juz kontaktu lecz codziennie boje sie o jego zycie .Poniewaz on sam nie potrafi swiadomie rozpoznac w jak wielkim dnie sie znalazl.Wiec prosze o pomoc . Jesli nie moge pomoc jak mam zaradzic swoim odczuciom?

Podjęła Pani najlepszą dla siebie decyzję, tj. odeszła od partnera zażywającego narktotyki. To smutne, że nie udało się Wam stworzyć dobrego związku. Pani ex wybrał narkotyki. Pewnie jakaś Pani część nadal go kocha. Jeśli codziennie boi się Pani o jego życie, to warto podjąć psychoterapię, aby zaopiekować się sobą.
Pozdrawiam serdecznie