Jak poradzić sobie ze zdradą partnerki?

Witam, dowiedziałem się kilka dni temu o zdradzie mojej dziewczyny, a właściwie to sama mi o tym powiedziała. Stało się podczas sylwestra, ponoć była bardzo pijana i puściły jej hamulce. Żałuję tego i obiecuje, że będzie lepiej i to się już nigdy nie powtórzy. Tylko mi cały czas siedzi to w głowie i gnębi mnie to, a do oni razem się uczą więc sam fakt że będą się widzieli mnie przytłacza. Zdradę tłumaczyła też tym że ostatnio nam się nie układało i że na sylwestra wróciłem do siebie do domu, ponieważ, przeprowadziłem się do niej ponad 300 km i na święta chciałem się z rodziną zobaczyć, tego kolesia jak zobaczę mam ochotę zniszczyć. Ja ją cały czas kocham, tylko nie wiem czy będę w stanie pozbyć się tej myśli że ona z kimś spała, mieszkamy razem i ona widzi że mnie to męczy i przeprasza ale ja nie umiem przestać o tym myśleć.

Do odbudowania zaufania i poczucia bezpieczeństwa potrzebnych jest kilka czynników- trwała zmiana ("poprawa") osoby, która przekroczyła granice, wybaczenie osoby, wobec której te granice zostały przekroczone oraz czas. Dodatkowo ważne jest także , by przedyskutować błędy, które doprowadziły do oddalenia i wyeliminować je ze związku. Jasna komunikacja i szczerość w powiedzeniu sobie o nowych zasadach w związku podczas jego odbudowy, potrzebach i oczekiwaniach wobec relacji z obydwu stron ma szanse przynieść rozwiązania, które nie tylko pozwolą odbudować partnerstwo, ale także zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości. Warto jednak powstrzymać się od wypytywania o szczegóły (sytuacji, w której doszło do zdrady), a także nie zagłębiać się w wyobrażenia sytuacji, w której do niej doszło, czy do jakich mogłoby dojść (te scenariusze raczej przygnębiają niż przynoszą ulgę).
Jeśli trudno jest o to we własnym zakresie (np ze względu na emocje)- warto skorzystać z pomocy psychologa, psychoterapeuty par i małżeństw.

Dzień Dobry Panu,

Zacznę od powiedzenia, że jest czegoś przyczyna i skutek...

Zalecałabym rozważenie podjęcia terapii par, jeśli chcielibyście Państwo to przepracować (celem poprawy relacji) i jeśli Wam nadal na sobie zależy...

Z przesłaniem dla Pana tego, co jest Panu najbardziej potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com