Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak powstrzymać wilczy apetyt i schudnąć?

Dzień dobry, mam bardzo duży problem, ponieważ próbuję się odchudzać i rano zawsze mi się to udaje, lecz gdy wracam ze szkoły, nie mogę się powstrzymać i rzucam się na jedzenie, objadam się. Nie wynika to ze stresu, itp, ja po prostu kocham jeść! Jem 5 posiłków dziennie, biorę chrom, nic nie pomaga. Jak pohamowac mój wilczy apetyt i zrzucić tą przeklętą oponkę która mam na brzuchu? Dodam, że strasznie mi się nie chce ćwiczyć.
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Czy dieta cud istnieje?

Wiele osób, które chciałyby schudnąć, liczą, że w końcu trafią na cudowną dietę. Chcą zrzucić zbędne kilogramy bez zbędnego wysiłku. Czy to możliwe? Obejrzyj film i sprawdź.

Proces redukcji masy ciała składa się z dwóch składowych - prawidłowego żywienia
i odpowiedniego podejścia do jedzenia. Pani żywienie powinno być dopasowane do Pani potrzeb i ewentualnych schorzeń. Pani niepohamowany apetyt może wynikać z niedoborów mikro- i makro-elementów oraz znacznych wahań glikemii. Zachęcam do wizyty u dietetyka, który pomoże Pani w dobrze żywienia.

Dietetyk kliniczny dzieci i dorosłych. Założycielka Centrum Dietetyki Nutrado.
0

Dzień dobry. Dieta to nie odmawianie sobie jedzenia, ale styl życia. Jeżeli "rano zawsze się udaje" a popołudniu nie to znaczy, że tego dnia się nie udaje. Efekty diety zwykle widoczne są w czasie dłuższym niż jeden dzień, więc nic dziwnego zatem, że ich nie ma. Nie lubi Pani ćwiczyć. Wspomina Pani o tym wiedząc, że to ważny element rozwiązania Pani problemu. Z opisu wnioskuję, że Pani wie, co byłoby pomocne, ale nie wie jak to zastosować. To już połowa sukcesu, czyli cel i sposób mamy określone. Teraz pora na motywację i wytrwałość. Jeżeli jedno i drugie samodzielnie się Pani nie udaje, to zachęcam do skorzystania z konsultacji psychologicznej, która ujawni przyczyny i pozwoli je wyeliminować. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy