Jak pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej u 24-latki?

Chciała bym pozbyć się tkanki tłuszczowej na brzuchu nie jest jej zbyt wiele, ale jednak jest jestem ogólnie osobą szczupłą zaczęłam ćwiczyć, wydaje mi się, że jem zdrowo, ale od 3 miesiący nie schudłam nawet 1kg. Postanowiłam przejść na redukcje by obniżyć swoj bilans kaloryczny jednak po obliczeniach w internecie wyszły naprawdę małe wartości, staram się jeść ok 1500 kalorii dziennie oczywiscie czasem zdąży się więcej, ale z obliczeń to za dużo. Mam 155cm wzrostu ważę 50 kg (dlatego może nie tyle chodzi mi o utratę wagi, a żeby efekty ćwiczeń przyniosły jakiś rezultat i były widoczne, niestety w tym momencie nadal jest na brzuchu tkanka tłuszczowa) max chce stracić 4kg ważyłam kiedyś tyle i byłam zadowolona. Mam 24 lata, praca siedząca, 4 razy w tygodniu trening interwałowy, 10 min trening na pośladki i 20 min trening na mięśnie brzucha czasem też hula hop. Moje pytanie brzmi ile kalori powinnam dostarczyć organizmowi na redukcji, a ile żeby utrzymać obecną wagę?

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,
Zapotrzebowanie kaloryczne zależy od bardzo wielu czynników, najlepiej gdyby udała się Pani do dietetyka i ustaliła z nim odpowiednią dietę. Należy pamiętać, żeby nie jeść za mało i odpowiednio zbilansowane posiłki. Ilość przyjmowanych kalorii nigdy nie powinna być niższa niż PPM.
Pozdrawiam
Ewa Zawidzka