Jak pozbyć się takiego lęku?

Witam, od kilku miesięcy ciężko mi rozmawiać i spotkać się z ludźmi. Straciłam tym całkowicie zainteresowanie, dodatkowo mocno stresuje się przed nowymi sytuacjami. Przeszkadza mi to gdyż nawet kiedy mam odezwać się na zajęciach online, moje tętno wzrasta do 120/minutę (mam zegarek który mierzy tętno) i ciężko mi się oddycha, co dopiero coś powiedzieć. Jak sobie z tym poradzić? Jak przestać bać się ludzi?

Sugeruję konsultację z psychologiem, aby przyjrzał się Pani objawom i rozważył hipotezę zaburzenia lękowego jako źródła trudności.