Jak mam poradzić sobie ze stresem i ciągłym lękiem?

Witam Rok temu obejrzałam film katastroficzny, od tego czasu zaczęłam się stresować nie potrafię normalnie funkcjonować, bo cały czas się stresuję. Od jakiegoś czasu, gdy się stresuję zaczynam drapać się po rękach, nie potrafię nad tym panować, a jak przestaję drapać to stres się pogarsza. Nie potrafię już się cieszyć życiem, a bardzo je kocham. Często krzyczę, płaczę, zamykam się w sobie i uderzam wszystko co popadnie, bo nie potrafię się uspokoić. Mam też tak że boję się śmierci, boję się, że mam jakąś chorobę, albo że moja rodzina ma. Przez to nie mogę normalnie funkcjonować i cieszyć się życiem.

Opisywane przez Panią objawy, jak sama Pani zauważyła, negatywnie wpływają na Pani samopoczucie i komfort psychiczny. W takich sytuacja wskazana jest konsultacja ze specjalistą, aby przyjrzeć się trudnościom, z którymi się Pani mierzy i wdrożyć oddziaływania, które poprawią jakość Pani życia. Sugeruję rozważenie wizyty u psychologa.