Jak przekonać córkę do leczenia?

proszę o pomoc córka tydzień temu miała próbę samobójczą z powodu nieszczęsliwej milości , była na pogotowiu zrobili płukanie żołądka , przewieżli na psychiatrę tam rozmowa z lekarzem po czym dr stwierdziła ze nie ma podstaw do pozostawienia jej w szpitalu. po tygodniu znowu kłótnia z chłopakiem który znęca sie psychicznie na niej) i kolejne rozstanie . Teraz uciekła z domu jest podejżenie że bierze narkotyki ( chęć zrobienia na złość rodzicom i byłemu chłopaki, jak zamknąć ja na leczenie ?

Hospitalizacja wbrew woli możliwa jest tylko wówczas, gdy chory zagraża swojemu lub czyjemuś życiu, zdrowiu lub mieniu. W innych przypadkach możliwe jest jedynie stanowcze postawienie granic i oddanie odpowiedzialności za życie i leczenie. Zachęcam Państwa do skorzystania z pomocy psychologicznej dla rodzin osób zmagających się z zaburzeniami psychicznymi- zyskają Państwo wsparcie, edukacje dotycząca choroby, a także strategie radzenia sobie.

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Witam,
Zachęcam do zasięgnięcia opinii u lekarza psychiatry,lub po prostu dobrego lekarza rodzinnego,czy nie ma podstaw do hospitalizacji córki na pewien czas.Na stacjonarna psychoterapię jest pora po jej uspokojeniu.
Pozdrawiam serdecznie.