Jak radzić sobie z bardzo niskim libido po ciąży?

Świat mi sie wali. Nigdy nie miałam zbyt dużego libido ale po urodzeniu dziecka jest bliski zero. Nie wiem czy to da sie leczyć jestem o krok od rozwodu, mąż nie ma już dosyć. Chce sie mnienić ale nie wiem jak. Prosze o pomoc

Dzień dobry!

Proszę osobiście skonsultować się z psychologiem/ seksuologiem.
Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa z obojgiem Państwa, większa ilość informacji i przeprowadzenie badań diagnostycznych.

Pozdrawiam!

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
to problem dość często pojawiający się wśród młodych mam. Proponuję zacząć od konsultacji z lekarzem ginekologiem i szeregu badań hormonalnych w celu wykluczenia przyczyn natury somatycznej. Jeśli z medycznego punktu widzenia nie będzie żadnych problemów warto przyjrzeć się relacji z mężem, emocjom jakie pojawiają się między Wami. Pojawienie się na świecie potomka niezwykle zmienia dotychczasową rzeczywistość związku, u każdego z partnerów pojawiają się różne myśli, uczucia, dużo napięć. Zdecydowanie warto się nimi zająć. Proponuję rozmowę, w której będzie szansa powiedzieć sobie o tym, jak oboje się czujecie w nowej roli, co się z tym wiąże dla każdego z Was, z czego się cieszycie, czego obawiacie... Powrót to takiej bliskości może okazać się niezwykle ważny... Jeśli to nie wystarczy może warto rozważyć konsultację ze specjalistą. Życzę powodzenia!