Jak radzić sobie z emocjami w związku?

Nie wiem co robić. Czuję się jakby moje życie od pewnego momentu wymykało mi się z rąk, nie jestem w nim szczęśliwa, nie wiem czego chcę od życia, nie mam żadnej pasji, szukanie teraz jakiejś wydaje mi się sztucznym zabiegiem, który nie pomoże. Przekłada się to na mój związek, cały czas czegoś wymagam od mojego chłopaka, nigdy nie jest dla mnie idealnie, ostatnio powiedział, że już ma tego dość, że stale czepiam się o coś. Mam wiele myśli, które mnie przerażają, na przykład jeśli będziemy osobno spędzać czas, robiąc coś dla siebie nasz związek się rozpadnie lub jeśli on mówi, że musi teraz zająć się pracą, ta praca pochłonie go tak bardzo, że nic z tego nie zostanie. Najchętniej chciałabym, żeby cały czas poświęcał mi, całą uwagę i żeby mnie tulił i mówił jak bardzo mnie kocha, a życie codzienne mogłoby nie istnieć, przecież jestem świadoma, że tak nie może być, a mimo wszystko, denerwuje się na wiele rzeczy, które są normalne. Jestem sfrustrowana, również przez to,że plany wyjazdowe zawsze nam nie wychodzą, ze względu na sprawy które pojawiają się w jego życiu, nie chcę mi się nawet planować kolejnej wycieczki, bo żyje w przekonaniu, że ona i tak nie wyjdzie, bo znowu pojawi się jakaś pilna sprawa w życiu mojego chłopaka, tak było przynajmniej w przypadku chyba już pięciu wyjazdów, które planowaliśmy, nawet głupi spacer, który zaplanujemy nam nie wychodzi, bo nagle po czterech dniach pięknej pogody, zaczyna padać. Właściwie żadne plany nam nie wychodzą, więc nie chcę już niczego planować. Boję się, że jak zajmę się sobą, to przestanie mnie interesować mój związek. Nie powinnam chyba być w żadnym związku.

Dzień dobry, z Pani listu wynika, że przeżywa Pani w swoim życiu kryzys i jest zagubiona. Przekłada się to na relacje z partnerem, na którym się Pani mocno koncentruje, co on odbiera jako czepianie i trudno mu jest być w tej relacji. W tym momencie trudno powiedzieć, z czego to wynika, a także co miało wpływ na trudności, o których Pani pisze w liście. Warto, aby zgłosiła się Pani na konsultację do dobrego psychoterapeuty, który po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu Pani sytuacji osobistej, rodzinnej, pomoże przejść ten kryzys, zawrzeć emocje, które Pani przeżywa, zrozumieć to, co się dzieje, by mogła Pani odzyskać radość życia. Na psychoterapii będzie Pani mogła też porozmawiać o swoich oczekiwaniach i potrzebach związanych z relacją z partnerem, ale przede wszystkim o tych osobistych, planach, marzeniach, pragnieniach. Warto sobie pomóc na starcie dorosłego życia.

Pozdrawiam, Tomasz Kościelny, psychoterapeuta psychodynamiczny. Pracuje indywidualnie, z parami i grupami w dwóch ośrodkach terapeutycznych w Warszawie.

Witam, trudno coś doradzić, nie mając informacji dlaczego 5 wyjazdów nie wyszło. Warto przeanalizować z chłopakiem, jak do tego doszło, bo to wygląda dość dziwnie... Jeśli zawsze powody leżą po stronie chłopaka, to trzeba spokojnie rozważyć to, co się między Wami dzieje, do czego dążycie, czego oczekujecie od siebie i życia.
Może "dopada" Panią depresja, więc poszłabym na konsultację do psychiatry, by to wykluczyć lub, jeśli konieczne, podjąć leczenie. A nawet dopytać, czy jest możliwość psychoterapii: indywidualnej lub grupowej.
Życzę sukcesów :)
Łucja Fitchman
https://www.facebook.com/psychoterapiasystemowa
https://www.facebook.com/psychoterapiapary