Sprzeczne sygnały dotyczące związku

Witam, mam 20 lat i kilka dni temu zostawił mnie mój chłopak. Zupełnie nagle i nieoczekiwanie. Byłam bardzo zaskoczona, kiedy powiedział mi, że jego uczucie do mnie zaczęło się wypalac i nic już do mnie nie czuje. Wczoraj jednak przyjechał do mnie, przytulił, złapał za rękę. Czy jest jakiś sposób by znów odbudować w nim uczucie do mnie? Co robić gdy daje tak niejednoznaczne sygnały? Bardzo go kocham, w naszym związku nie było wielkich awantur, żyliśmy w miłości (a przynajmniej tak myślałam).

Witam. Niech on się wykaże, nie pani. On pewnie wie, że pani go kocha więc niech on sie stara. Jeśli tego nie podejmie, to znaczy, że na prawdę nie chce z panią być.

dobrze sie przyjrzec o co chodzi.odpowiedz na portalu nic nie zmieni, polecam psychoterapie (krotkoterminowa-kilka spotkan) u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Czasem dobrze jest poczekać i nie działać. Może Pani dać swojemu chłopakowi czas by uporał się z sobą i sprzecznymi uczuciami do Pani. W tym czasie może pani skorzystać z wakacji, spotkać się z przyjaciółmi lub po prostu zająć się sobą. Wiem, że to nie jest proste. Myślę, że warto sięgnąć po wsparcie rodziny lub innych bliskich osób. Można tez skorzystać z usług psychoterapeuty.
W związku potrzebna jest wola dwóch stron i czasem każdej osobie z pary potrzebny jest inny czas na decyzję.
Myślę też, że czas poświęcony sobie może być ważnym krokiem w Pani rozwoju osobistym.
Pozdrawiam serdecznie

Otrzymuje Pani sprzeczne sygnały od swojego byłego chłopaka. Zapewne budzi to w Pani niejasność, może zaniepokojenie. Warto, zeby określiła Pani granice Waszej relacji - takie, które pozwolą Pani zadbać o siebie. Przypuszczam, że zalezy Pani na tej relacji, ale warto, żeby określiła Pani, na jakie zachowania ze strony chłopaka się godzi, a na jakie nie i czego od niego oczekuje. Nie można nikogo wbrew jego woli zmusić do bycia w zwiażku i kochania drugiej osoby. Mamy jednak możliwość dbania o siebie. Jeżeli będzie zastanawiała się Pani nad tym, czego Pani oczekuje od chłopaka i na co jest gotowa się godzić, a na co nie, być może warto będzie skorzystać z kilku spotkań u psychologa/psychoterapeuty.

Warto porozmawiać z chłopakiem, jasno postawić sprawę (powiedzieć o swoich uczuciach i emocjach, potrzebach i oczekiwaniach; jego spytać o to samo). Ważne, żeby oboje Państwo dokładnie wiedzieli, czego oczekują i co znaczą konkretne zachowania- czy jest to nadal tląca się miłość, którą można na nowo rozpalić, czy tez raczej przyzwyczajenie, pustka i brak kogoś (a niekoniecznie konkretnie Pani) lub chęć pocieszenia.
Jasne postawienie sprawy pozwoli Pani uniknąć bolesnych rozczarowań i cierpienia, które będzie się ciągnąć podsycane fałszywymi nadziejami.