Jak radzić sobie z rozłąką w związku?

Witam , mam pewien problem a raczej mój chłopak.. Zaczęłam z nim rozmawiać o przyszłości o mieszkaniu razem czy wyjechaniem razem za granice a on trochę zbywał temat ale po dłuższej rozmowie przyznał się że on ma z tym problem boi się wyprowadzić wyjechać gdzieś choćby na miesiąc. Powiedział mi nawet że nie lubi do mnie przyjeżdżać , że lepiej gdy ja przyjeżdżam do Niego bo czuje się u siebie w domu bezpieczniej. Nawet kiedy jeździ za granice na dwa tygodnie do pracy to bardzo to przeżywa. Z czego to wynika? Czy ja mogę jakoś mu pomóc, coś z tym zobić?

Dzień dobry! Z listu, który Pani napisała, nie wynika, w jakiej sytuacji życiowej, rodzinnej, zawodowej, czy naukowej jest Pani chłopak. Zachwiane poczucie bezpieczeństwa Pani chłopaka może wynikać z wielu czynników, o których trudno wyrokować bez informacji zwrotnej od Pani chłopaka. Myślę, że to cenne, że Pani chłopak zwierzył się Pani z tego problemu, bo to otwarcie się na szukanie pomocy, której potrzebuje. To, co może Pani teraz zrobić, to delikatnie porozmawiać z nim, czy chciałby sobie pomóc i zgłosić się do psychoterapeuty na konsultację psychologiczną. Specjalista w ośrodku psychoterapii będzie w stanie po pierwszej rozmowie z Pani chłopakiem zdiagnozować sytuację i zaproponować kierunki leczenia lub wskazać, co należy zrobić bez dalszej terapii. Warto jednak zadbać o to, by Pani chłopak uczynił to w wolności i z przekonaniem, że tego potrzebuje. Jeżeli nie będzie czuł motywacji do zmiany, pomoc psychologiczna może być wtedy nieskuteczna, nie przynieść oczekiwanych rezultatów.