Problemy rodzinne a nieporozumienie w związku

Witam. Mam 25lat a mój chłopak 31. Spotykamy się kilka lat, jest nam razem bardzo dobrze. Jednak jakiś czas temu chłopak przestał przyjeżdżać i nie odbierał telefonów. Zawsze miał wytłumaczenie ale ja narzekałam że mnie zaniedbuje i że wszystko jest ważniejsze od nas. Powiedział że miał poważne problemy rodzinne i nie mówił bo nie chciał mnie martwić. Potwierdziła to jego siostra. Zawiodłam go i teraz on się ode mnie odsunął. Popełniłam błąd i teraz nie wiem jak go naprawić. Co mam zrobić?

Na pewno potrzeba jest szczera rozmowa z partnerem i wyjaśnienie sytuacji. Problemy rodzinne, ani żadne problemy osobiste nie dają prawa do lekceważenia drugiej osoby. Masz prawo oczekiwać, aby partner poświęcał Ci czas, a przynajmniej wyjaśnił sytuacje, a następnie żebyście wspólnie zastanowili się nad rozwiązaniem problemu. Proponuje przeprowadzić szczera rozmowę oparta na konkretnych argumentach obu stron.

Witam,
nie powinna się Pani obwiniać, że miała Pani do niego pretensje nie znając całej sytuacji między wami. Trudno nie mieć poczucia, że dzieje się coś złego, gdy partner znacząco zmienia zachowanie a nie tłumaczy powodów. Proponuję porozmawiać szczerze z partnerem o tym, że było Pani ciężko, gdy ukrywał prawdę o swojej sytuacji i zachęcić go, do dzielenie się z Panią problemami. Pozwoli to na budowanie "bycia razem" też w trudnych momentach a z nich też składa się życie.
Pozdrawiam

Witam. Z Pani listu nie wynika w jaki sposób Pani go zawiodła. wynika natomiast, że Pani partner odsunął się od Pani tak jak sama pisze.
Magdalena Brabec