Jak radzić sobie z lękiem przed spotkaniami?

Witam w sytuacjach stresowych wystepuja u mnie nudnosci az w koncu wymioty bardzo czesto zdarza się to wtedy kiedy wychodze do ludzi szczegolnie do znajomych a najgorzej randki badz spotkania z kims z ktorym mogloby mnie laczyc cos wiecej niz przyjazn. Chodzę do psychologa, ale narazie nic nie pomoglo. Ostatnio chcialam przemoc lęk i zgodzilam sie na spotkanie ze znajomymi rowniez tam byla osoba ktora chciala ze mna byc napisali mi smsa ze juz czekaja pod domem a ja wymiotowalam w domu co robic?

Zachęcam zatem do dalszej pracy nad sobą w procesie psychoterapii. Ważne, by była Pani szczera z terapeutą i omawiała z nim wszelkie kryzysy czy nawet wątpliwości. Są one czymś normalnym w psychoterapii. Dodatkowo terapeuta będzie miał szansę wyjaśnić, rozwiać wątpliwości, lepiej Panią zrozumieć, a tym samym skuteczniej pomóc. Zwykle psychoterapia trwa od kilku miesięcy do kilku lat ( w zależności od głębokości zaburzenia, a także zawartego kontraltu terapeutycznego).
Być może, jeśli objawy są bardzo uciążliwe i blokują Panią w różnych obszarach życia- potrzebne byłyby częstsze spotkania? (raz w tygodniu? dwa razy na tydzień?). O tym także warto porozmawiać z psychoterapeutą.

Witam, lęk społeczny powoduje u Pani objawy somatyczne. W sytuacjach stresowych występują u Pani nudności i wymioty. Korzysta Pani z psychoterapii, więc jest na dobrej drodze do rozwiązaniu problemu. Jest to proces, wymagający czasu. Proszę skorzystać również z konsultacji z lekarzem psychiatrą. Psychoterapia może dać lepsze rezultaty łącznie z farmakoterapią. Proszę stawiać sobie na początek małe cele, może wyjście z jednym znajomym. Czy przyjaciele wiedzą o Pani problemie. Czy jest ktoś w tym gronie z kim może Pani porozmawiać o tym, aby czuć się bezpieczniej, pewniej.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl