Jak radzić sobie z taką agresją w wieku 18 lat?

Dzień dobry, mam 18 lat i ogromny problem ze złością, agresją i denerwowaniem się. Każda mała rzecz wzbudza we mnie złość, denerwują mnie ludzie, ich zachowania. ponadto mam problem z nerwicą natręctw do takiego stopnia, że jeżeli nie sprawdzę czegoś kilkukrotnie wywołuje u mnie to ogromny stres, nie mogę normalnie funkcjonować. co mam zrobić? nie mogę tak żyć jest mi bardzo ciężko
KOBIETA, 18 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w Pani przypadku należy zacząć od wizyty u psychoterapeuty lub psychologa. Problem najprawdopodobniej ma podłoże w psychice, dlatego idealnym rozwiązaniem byłaby konsultacja u specjalisty.

Warto rozważyć udział w terapii behawioralnej, która może Pani pomóc w radzeniu sobie z agresją i nerwicą. W warunkach domowych zalecamy stosowanie technik relaksacyjnych i spróbowanie wdrożenia aktywnego stylu życia. Proszę pomyśleć co sprawia Pani ukojenie (niektórzy lubią uprawiać sport, inni potrzebują rozmowy z drugim człowiekiem, a jeszcze innym pomaga spełnianie się w jakiejś pasji).

Najważniejszy krok już za Panią (zauważenie swojego problemu), teraz wystarczy poszukać pomocy u specjalisty.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/terapie-behawioralne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.