Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak sobie radzić z nadmierną nerwowością?

Witam, jestem bardzo nerwowa i czasem agresywna.Z byle powodu mogę się bardzo zdenerwować.Nie umiem nad tym zapanować.Jak mam sobie z tym poradzić?Są jakieś ćwiczenia które mogą mi pomóc opanowywać się?Proszę o pomoc.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Kilka prawd na temat bezsenności

Dzień dobry,

Jeśli chce spróbować Pani pracować samodzielnie nad tym problemem mogę Pani polecić podręcznik samopomocy "Przezwyciężanie gniewu i drażliwości. Przewodnik samopomocy w oparciu o techniki poznawczo-behawioralne" Williama Davisa. W tym przewodniku znajdzie Pani informacje na temat przyczyn agresji ale też wskazówki, co zrobić, żaby zapanować nad wybuchami złości.
Drażliwość może być jednak oznaką innych problemów. Jeśli zauważa Pani, dodatkowe obszary, które sprawiają Pani trudność np.: ma Pani trudności emocjonalne, obniżoną samoocenę lub obniżony nastrój, trudności w relacjach z innymi wówczas sugerowałabym konsultację z psychoterapeutą z wykształceniem psychologicznym lub z psychiatrą.

Pozdrawiam

0

Ja też polecam terapię poznawczo-behawioralną, jeśli ma Pani odpowiedniego specjalistę w swojej okolicy (psycholog bądź psychiatra, który ukończył szkołę terapii poznawczo-behawioralnej). Jest to nurt psychoterapii, gdzie pacjent uczy się konkretnych umiejętności, których może używać sam w trakcie i po zakończeniu psychoterapii.
Poza tym Pani objawy mogą się wiązać z różnymi zaburzeniami i dobrze by było, gdyby skonsultowała się Pani z profesjonalistą.

Psycholog i psychoterapeuta specjalizujący się w nurcie poznawczo-behawioralnym.
0
Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin
64 poziom zaufania

Witam.
Bardzo dobrze, że zauważa Pani problem. Może Pani skorzystać z rozmowy z psychologiem, by zrozumieć, skąd pojawia się u Pani nadmierna nerwowość.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy