Jak radzić sobie z zachowaniem nastolatki?

Witam jak postępować z nastolatką 16/17 lat która w liceum poczuła się bardzo dorosła zaczęła używać niecenzuralnych słów, nawet skierowane są bezpośrednio do nas obelgi. Żadne kary nie skutkują tłumaczenie że to nas rani i obrażając nas obraża samą siebie. Co robić????

Witam,
Może dobrze byłoby poznać towarzystwo córki, z którym często przebywa. Wtedy dowiecie się państwo skąd biorą się u niej niecenzuralne słowa i obelgi kierowane do państwa.
Z tego, co pani pisze wnioskuję, że Wasze wzajemne relacje są bardzo dalekie. Może dobrze by było trochę zbliżyć się do córki, żeby mogła Wam zaufać.
Pozdrawiam

Sugeruję kontakt ze specjalistą terapii rodzin. Zachowanie Pani córki musi mieć jakieś podłoże, które warto nazwać i omówić. W przeciwnym wypadku będziecie skazani na walkę z objawami bez zrozumienia przyczyn.

Patryk Goleń
psychoterapeuta w:
http://www.gabinetzmian.pl