Jak rozmawiać z synem 12 letnim o jego pierwszej miłości?

Dzień dobry. Jak rozmawiać z synem 12 letnim o jego pierwszej miłości ,która napisała ,że nie chcę z nim być. (Tak wiem ,że to za wcześnie,tłumaczę mu,że to nie czas na dziewczyny). Jest bardzo wrażliwy.

Gratuluję Pani dobrej relacji z synem. To wielki sukces jeżeli 12nastolatek zwierza się mamie. W takiej sytuacji warto poopowiadać o sobie, czyli opowiedzieć o swoich pierwszych relacjach z chłopakami. Trzeba mówić szczerze , dzieci to bardzo lubią. Dobrze byłoby tez wytłumaczyć że nie zawsze obiekty naszych uczuć odwzajemniają to uczucie. Można też poczytać o nastolatkach w internecie, jest bardzo dużo książek które pomagaj rodzicom w takich sytuacjach. Proszę tez nie unikać rozmów na ten temat, ale tłumaczyć, że pierwsze uczucia prawie nigdy nie są odwzajemniane, ale to nie znaczy że Pani syn kiedyś nie spotka dziewczyny która odwzajemni jego uczucia. Proszę wracać do tej rozmowy często w ten sposób udowodni Pani synowi że jego sprawy są dla Pani bardzo ważne. Nastolatki są bardzo wrażliwe i potrzebują zainteresowania swoimi uczuciami, co daje im poczucie bezpieczeństwa. To że Pani może rozmawiać z synem na temat jego uczuć daje mu silne poczucie bezpieczeństwa i łagodzi brak relacji z jego koleżanką.
Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia