Jak schudnąć i uniknąć efektu jojo?

Witam mam 21 lat i waze 80kg i mam 165cm wzrostu to jest troche za duzo:( nie mam juz pomyslow jak schudnac probowalam kilku diet ale zgubilam 2kg a w efekcie jojo przybylo wiecej prosze pomozcie mi za rok wesele mam a nie chce wazyc tyle :(

Anna Porada Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,
z tego co Pani pisze, chciałaby Pani pozbyć się około 20kg. Szacowany czas takiej kuracji to ok. 6 miesięcy, więc przy odrobinie silnej woli i wiedzy na temat racjonalnego odżywiania zdąży Pani przed weselem :) Kluczem do sukcesu jest konsekwencja, spożywanie regularnych posiłków (5 razy dziennie) i wybieranie odpowiednich produktów. Warto też zapisać się na fitness. Do bardziej szczegółowej pomocy potrzebny jest wywiad żywieniowy. Zapraszam do gabinetu lub na konsultację online.
Pozdrawiam
Anna Porada