Jak schudnąć tańcząc balet?

Witam, Mam 18 lat, 168 cm wzrostu i ważę około 54/55 kg. Wiem, ze według BMI moja waga jest prawidłowa, ale ze względu na to, że chodzę do Szkoły Baletowej i w przyszłości chcę zostać zawodową tancerką, moja waga powinna wynosić 45-47 kg. Staram się jeść zdrowo, nie przesadzać z ilościami, oczywiście nie myślę o fast foodach, chlebie, produktach mącznych (jeśli już to z pełnego przemiału). Czasami zdarza mi się zjeść coś słodkiego, ale staram się za wszelką cenę unikać jedzenia cukru. Ćwiczę 6-7 razy w tygodniu taniec klasyczny (różnie, od 2 h lekcyjnych do 6), często także jeżdżę konno. Niestety kiedy patrzę w lustro, chce mi się płakać, bo zamiast smukłej tancerki widzę siebie...Najbardziej nie podobają mi się moje nogi, są zbyt masywne, szczególnie w okolicach ud, tak samo brzydką mam pupę. Nie mam pojęcia jak mogę więcej schudnąć? Czasami zdarza mi się zejść do wagi 52-53 kg przed spektaklami czy występami (ze stresu), ale później kilogramy powoli wracają. Boję się, że mogą mnie wyrzucić ze szkoły za złą wagę, dlatego bardzo proszę o pomoc, sugestie i rady. Podrawiam!
18 LAT ponad rok temu

Witam,

Doradzanie w takim przypadku jest trudne. Twoja obecna masa ciała jest prawidłowa, a obniżając ją do 45 kg będziesz niedożywiona. Niedożywienie nie jest zjawiskiem korzystnym i warto się zastanowić czy chcesz być tancerką kosztem zdrowia i urody, bo zbyt chude dziewczyny nie są ładne. Jeśli jednak jesteś zdeterminowana powinnaś udać się do dietetyka, najlepiej zajmującego się sportem i tańcem, po pomoc w ułożeniu diety, która pomogłaby Ci osiągnąć pożądaną wagę, bez niedoborów pokarmowych.

Pozdrawiam.