Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak schudnąć w okolicach brzucha i bioder?

Ostatnio zaczęłam się odchudzać, bo mam nadwagę, ale to mało, musiałabym do tego ćwiczyć. Tylko nie wiem, jakie ćwiczenia dobrać. Właściwie na nic nie mam czasu ;( W szkole spędzam 7 godzin dziennie, po powrocie się uczę mniej więcej do 17, później oglądam przez półtorej godziny TV i znów się uczę. Jazda rowerem odpada, bo jest coraz zimniej i ciemniej na dworze w porach, gdy ewentualnie mogę na nim jeździć, basen też odpada, bo mieszkam na wsi i musiałabym dojeżdzać, a poza tym, wstydziłabym się pływać przy kimś. Jogging? Ja i jogging? Aha, 2-minutowy....;/ Przez ok. miesiąc ćwiczę w każdy poranek po 15 minut, ale to nic nie daje. Wiem, że to niedużo, ale nie mam czasu na więcej. Proszę o poradę; co mogę ćwiczyć, by schudnąć? PS. Dodam, że chodzi mi o schudnięcie głównie w okolicach brzucha i bioder ;)

KOBIETA ponad rok temu

Co na otyłość brzuszną?

Otyłość brzuszna niesie bardzo negatywne konsekwencje dla zdrowia. Jest to nie tylko problem medyczny, ale także ekonomiczny i społeczny. Prof. Wojciech Drygas informuje, o czym należy pamiętać, podczas walki z tą chorobą.

Witam!

Bardzo dobrze, że ćwiczysz rano. Nawet 15 minut ćwiczeń spowoduje przyspieszenie metabolizmu, dzięki czemu Twój organizm będzie szybciej spalał tłuszcz.

Być może stosujesz źle dobraną dietę i dlatego nie tracisz na wadze. Pamiętaj, stosowanie diety nie oznacza, że nie możesz nic jeść, tylko spożywać właściwie dobrane produkty o równomiernych porach, co 3-4 godziny.

Jeśli chodzi o ćwiczenia, powinnaś zrezygnować z godziny oglądania telewizji na rzecz aktywności fizycznej. Może być to taniec lub ćwiczenia takie jak pilates, joga czy inne. Wszystkie możesz wykonywać w domu.

Pozdrawiam

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy