Jak schudnąć z tłuszczu w talii?

Mam 28 lat, urodziłam 3 dzieci. Zawsze byłam szczupła, przy wzroście 163 cm ważyłam 55-58 kilo, teraz ważę 74. Próbowałam stosować różne diety i jeść regularnie posiłki, ale przy moim tempie życia, stresach jakie wiążą się z chorobą dziecka, jest to trudne. Jak uporać się z tłuszczykiem, który nagromadził się wokół mojej talii?

Witam!

W zaleceniach odnośnie zdrowego odchudzania się podkreśla się znaczenie systematyczności, wytrwałości i stopniowej zmiany przyzwyczajeń. Zmiana nawyków bywa bardzo trudnym zadaniem. Obecnie dostępnych jest wiele poradników i programów telewizyjnych poświęconych zdrowemu odżywianiu się i racjonalnemu odżywianiu.

Podkreśla się w nich znaczenie odpowiednio zbilansowanej diety. Podstawowe zasady to m. in.:
1. Jedzenie o stałych porach.
2. Spożywanie ostatniego posiłku nie później niż 4 godziny przed snem - tu ważne jest, aby klaść się dość wcześnie i o stałych godzinach.
3. Stosowanie produktów zawierających węglowodany złożone, np. pełnoziarnistego pieczywa, bogatych w błonnik.
4. Picie odpowiedniej ilości niegazowanej wody - zdarza się, że duża ilość kalorii jest spożywana w postaci soków, napojów typu cola itp.

Warto również pamiętać, że z wiekiem coraz większe znaczenie w utracie zbędnych kilogramów odgrywa wysiłek fizyczny. Odgrywa on również podstawową rolę w modelowaniu sylwetki - nie ma diety, która działałaby wybiórczo na określone partie ciała.

Dodatkowym czynnikiem, który może wzmacniać postanowienie o wytrwaniu w regularnych ćwiczeniach, może być opłacenie karnetu na zajęciach z fitnessu lub basenie. Takie zajęcia mogą stać się dla Pani czasem przeznaczanym tylko dla siebie, źródłem psychicznego relaksu i satysfakcji.

Obecnie jest wiele preparatów dostępnych bez recepty, trudno mi jednak wskazać konkretny preparat. Do rozważenia jest zastosowanie na krótki okres czasu preparatów wspomagających odchudzanie dostępnych na receptę - należy to skonsultowac z lekarzem internistą. Należy pamiętać, aby stosować te leki ściśle według zaleceń lekarskich.

W "zajadaniu stresu" może Pani zastanowić się, w jaki sposób sprawić sobie przyjemność zamiast jedzenia, np. przygotować skarbonkę i wrzucać nagrodę o ustalonej wysokości za powstrzymanie się od przekąski, następnie kupić sobie kosmetyk, ubranie.
Przed snem można zaplanować przyjemne, relaksujące czynności, np. kąpiel z dodatkiem olejków aromatycznych.

Warto również spożywać posiłki tylko w jednym pomieszczeniu, najlepiej w jednym miejscu - np. określonym krześle w kuchni. Nie należy w czasie jedzenia wykonywać innych czynności, np. oglądać TV, czytać.

W sytuacji przeciążenia stresem może Pani skorzystać na rozmowie z psychologiem, poszukać grup wsparcia dla rodziców chorych dzieci.

Polecam Pani skorzystanie z portalu abcOdchudzanie i  przeczytanie zawartych w nim informacji:

http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski,

http://portal.abczdrowie.pl/wybierz-pelne-ziarno-dobrodziejstw,

http://portal.abczdrowie.pl/odchudzanie-rozpocznij-z-glowa.

Pozdrawiam.