Jak się otworzyć przed moim chłopakiem?

Witam Mam dość poważny problem. Chodzi o to, że podczas trudnej rozmowy z chlopakiem, kiedy sie klocimy, ja nie potradmfie się otworzyć, odpowiedzieć na pytanie, tylko od razu zaczynam płakać. Dzieje się to automatycznie, nie potrafię tego zahamować. Ostatnio dużo mamy rozmów gdzie on mówi, ja słucham i nie potrafię się odezwać. Jesteśmy że sobą dosyć długo, ale mało rozmawiamy. Wydaje mi się że to przeze mnie sypie się związek. On ma do mnie dużo żalu i pretensji, że nie potrafię okazywać uczyć, że się nie staram i przede wszystkim że co nigdy nie popieram. Parę razy usłyszałam też wulgaryzmy, ale szczerze myślę że to chyba przez jego bezsilność. Bardzo byśmy chcieli być razem ale ja nie umiem się otworzyć, nie wiem co robić. Proszę o radę.

Dzień dobry,
Nie jest to niestety pytanie na które można udzielić jednej dobrej rady i dlatego zachęcałabym do konsultacji z psychologiem psychoterapeutą. Psychoterapia pomogłaby Pani przeanalizować przyczyny trudności w kontakcie oraz pracować nad relacjami interpersonalnymi. Sądzę, że źródło Pani problemu może tkwić w rodzinie pochodzenia i w wadliwym sposobie komunikacji między jej członkami. Dobre rozwiązanie alternatywne do terapii indywidualnej mogłaby stanowić psychoterapia par. Mam nadzieję, że uda się Pani przezwyciężyć trudność i uratować ten związek.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/