Jak skutecznie leczyć depresję i poczucie niższości?

Zawsze czulem sie gorszy....inny ten ktory ucieka,,Dlaczegoo bo jestem homosexualnym czlowiekiem...Boje sie odtworzyc przed ludzmii ,ze mnie skrzywdza bo jestemm Cio...i w ten sposob popadlem w depresje ktora mam z dobre 15 lat .jednak od 1 roku soe lecze....do tego ojciec alkoholik...mama znerwicowana...ja zylem w zamknieciu tyle lat nie wychodzilem z domu czasami z 5 tyg...na dworr .nikogo to nie interesowalooo....

Witam Pana. Po przeczytaniu Pana postu myślę, że to co obecnie dzieje się z Pana zdrowiem i samopoczuciem może mieć związek z doświadczeniami z rodziny pochodzenia. W okresie, w którym powinien Pan mieć zapewnione poczucie bezpieczeństwa ze strony najbliższego otoczenia osoby za to odpowiedzialne dostarczały Panu silnego stresu. Takie sytuacje noszą miano traumatycznych. Od wielu już lat w poradniach leczenia uzależnienia od alkoholu i współuzależnienia prowadzone są programy terapeutyczne dla dorosłych dzieci alkoholików. Programy te odbywają się w ramach ubezpieczenia NFZ. Jeśli do tej pory nie brał Pan w takim programie udziału bardzo Pana do tego zachęcam. Aktywne uczestnictwo w nim może Panu pomóc poprawić jakość swojego życia. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Witam, napisał Pan że czuje się gorszy w związku z orientacją seksualną, obawia się oceny, że zostanie skrzywdzony. Pana ojciec jest alkoholikiem, mama znerwicowana. Nie otrzymał Pan tyle uwagi, opieki, zainteresowania ile Pan potrzebował. Proszę skonsultować się z psychologiem, podjąć psychoterapię, aby móc porozmawiać o Pana doświadczeniach, potrzebach. Przesyłam link do strony gdzie znajdzie Pan kontakty do grup, fundacji które pomagają osobom które odczuwają skutki dyskryminacji w związku z orientacją seksualną: http://queer.pl/artykul/196380/pomoc-dla-lgbt-geje-lesbijki-trans-psycholog-nocleg-wspracie-telefon-zaufania
Pozdrawiam serdecznie