Jak skutecznie schudnąć w wakacje?

Cześć! Potrzebuję dobrej i skutecznej rady na temat odchudzania. Mam 160 cm wzrostu i w październiku będę mieć 14 lat. Ważę 63 kg. Bardzo chcę schudnąć i wyglądać w końcu tak jak trzeba. Wszyscy wokół wytwarzają mi presję na temat otyłości. Mówią, że muszę schudnąć, czasem żeby mnie zasmucić, innym razem dlatego, że tak po prostu sądzą. Są i tacy, którzy mówią mi, że nie jestem gruba, ale to pewnie po to, żebym się nie martwiła. Ja zawsze im wszystkim odpowiadam, że jestem bardzo niska, bo koleżanki w szkole mają już około 167 cm! Ale to mnie i tak nie satysfakcjonuje. Niedługo rozpoczynają się wakacje i chciałabym wiedzieć, jak schudnąć przez te 2 miesiące, żebym po nich wróciła do szkoły i czuła się swobodnie (żebym nie musiała się wstydzić siebie). To już mnie męczy, bo przez to nawet niektórych ubrań nie zakładam, bo uważam, że wyglądam grubo. Od niedawna biegam co wieczór, ograniczam posiłki, nie jem już tyle słodyczy i węglowodanów co kiedyś, z rana robię brzuszki, rozciągam się, ale nie wiem, czy to coś daje. Najbardziej denerwują mnie łydki i uda. Co mam robić? Prosze pomóżcie ;)
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Bardzo dobrze, że jesteś aktywna fizycznie. Jeśli chcesz wysmuklić nogi i uda polecam nadal jogging i jazdę na rowerze. Pamiętaj, że na efekty trzeba czekać, dlatego nie zniechęcaj się po pierwszych 2 tygodniach.
Twoja masa ciała wskazuje na prawidłową masę ciała. Jesteś w górnej granicy normy, dlatego nie powinnaś się odchudzać, ale zwrócić uwagę na swoje nawyki żywieniowe.
Jesteś w okresie dojrzewania, kiedy Twój organizm rośnie, dlatego najpierw może ulec zwiększeniu masa ciała, a dopiero później wzrost (tak, jak tłumaczysz innym).

Polecam Ci zajrzeć na stronę www.abccwiczenia.pl gdzie znajdziesz dodatkowe, ciekawe ćwiczenia do wykonywania w domu. Zapoznaj się również z artykułami na temat zdrowych nawyków żywieniowych, dzięki którym będziesz mogła wyeliminować swoje błędy żywieniowe http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia

Pozdrawiam.