Jak sobie poradzić z biciem się po głowie?

Mam 21 lat i od kilku lat mam problem, otóż w silnych nerwach biję się po głowie. Dzieje się to zazwyczaj wtedy kiedy kłócę się z chłopakiem. Jesteśmy ze sobą 5 lat i kiedy bardzo się kłócimy i zauważam, że jest obojętny zaczynam się bić, żeby zwrócił na mnie uwagę. Często bijąc się mówię „jeśli zaraz mnie nie przytulisz nie przestanę się bić”, kiedyś to pomagało, nawet nie musiałam nic mówić, mój chłopak zaraz podchodził, przytulał i prosił, żebym już przestała, ale teraz zachowuje się jakby się już na to moje zachowanie uodpornił. Bardzo kocham mojego chłopaka i wiem, że on kocha mnie, ale nie przeczę, że mamy jakiś problem, albo ja sama mam problem. Jestem zazdrosna, przewrażliwiona, chciałabym, żeby cały czas mnie przytulał, kiedy tego nie robi zaczynam płakać. Od dziecka bardzo dużo płaczę, cała rodzina mi mówiła, że z tego wyrosnę, ale jeszcze mi się nie udało, teraz i mojemu chłopakowi zaczyna to przeszkadzać i wcale się mu nie dziwię. Czasem w kłótni mój chłopak wychodzi z domu, wtedy zdarza mi się, że piszę mu, że zaraz sobie coś zrobię, wtedy wiem, że zaraz wróci. Wstyd mi za siebie. Nie wiem jakie są, tego powody i jak mam sobie z tym radzić, chłopak może mnie zostawić, bo kto chciałby być z kimś takim. Wmawiam sobie, że to przez moje dzieciństwo ponieważ, kiedyś rodzice sobie nie radzili z wychowaniem mnie i bili mnie na wiele sposobów.

Witam!
Możliwe, że Pani problemy są efektem działań rodziców w dzieciństwie. Osoby, które były ofiarami przemocy w dzieciństwie często w dorosłym życiu mają poczucie braku zainteresowania ze strony bliskich oraz dużą potrzebę otaczania ich uczuciem.
Pani zwraca uwagę chłopaka krzywdząc się lub pisząc, że coś złego może się przydarzyć. Jak sama Pani zauważa, takie działania nie pomagają Pani zbliżyć się do niego. Wręcz przeciwnie - on przestaje już reagować na Pani desperackie próby skupienia na Pani uwagi.
Zachęcam Panią do podjęcia się psychoterapii dla ofiar przemocy. Pozwoli to Pani przepracować trudne problemy z dzieciństwa, ale również wpłynąć na Pani obecne postępowanie. Psychoterapia jest dobrą metodą radzenia sobie z bardzo trudnymi problemami. Dzięki temu ma Pani szansę na poprawę sytuacji w związku i znalezienie nowych rozwiązań w trudnych sytuacjach.

Pozdrawiam